6 marca przypada Europejski Dzień Logopedy. Jest to święto obchodzone w całej Unii Europejskiej. Dzień ten ustanowiono, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na zawód logopedy, podnieść jego rangę. W Polsce wszyscy logopedzi świętują swój dzień od 2007 roku.

Z pewnością Europejski Dzień Logopedy można zaliczyć do tak zwanych nietypowych świąt kalendarzowych. Jest to świetna okazja, aby sprawdzić bliskim, znajomym logopedą przyjemność w postaci drobnego prezentu. Jest to wyraz uznania dla pracy logopedy i miły gest.

Spis treści

Jeśli masz w swoim otoczeniu logopedę/ logopedkę i zastanawiasz się, co możesz mu/ jej podarować to w tym wpisie znajdziesz krótki poradnik prezentowy. Zatem, jaki pomysł na prezent dla logopedy będzie najlepszy?

Prezenty dla logopedy

Latarka laryngologiczna

Może się wydawać dziwnym, po co logopedzie latarka i to jeszcze laryngologiczna? Otóż logopedzi zaglądają pacjentom do ust, oceniają budowę narządów mowy. Dzięki temu narzędziu mogą dokładniej obejrzeć wnętrze jamy ustnej i postawić trafniejszą diagnozę. To na pewno będzie dobry prezent dla logopedy.

koszt: ok. 20 zł

Uniform/strój

Uniform dodaje + 100 do profesjonalizmu 🙂 Oczywiście o profesjonalizmie logopedy nie świadczy jego ubiór. Jednak w obecnych czasach logopedzi przebierają się z tak zwanej odzieży zewnętrznej w medyczne stroje lub bluzy. Taki prezent z pewnością ucieszy szczególnie logopedki.

koszt: ok. 100 zł

Kalendarz/Planer logopedy

Planer, czy też kalendarz to zawsze dobry pomysł na prezent, szczególnie da logopedów, którzy mogą zapisywać w nim np. dni i godziny umówionych pacjentów.

koszt ok. 60 zł

Koszulka

Koszulka, to także dobry pomysł na podarunek dla logopedy.

koszt ok. 30 zł

Kubek

Personalizowany kubek z motywującym/śmiesznym cytatem lub tekstem to drobny upominek, który na pewno zostanie wykorzystany.

koszt. ok. 20 zł

Pomadka ochronna

Pomadka lub balsam ochronny do ust to idealny prezent dla osób pracujących ustami (jakkolwiek to brzmi 🙂 )

koszt. ok 10 zł

Logokawka

Kawę wręczamy bliskim z różnych okazji, dlaczego zatem znajomemu logopedzie nie podarujemy logokawki?

koszt. ok. 30 zł

Suplementy diety/herbaty

Logopedzi bardzo dużo czasu spędzają na pracy głosem. To powoduje, że często cierpią na podrażnienie gardła i strun głosowych. Dobrym prezentem będą cukierki/ tabletki/ herbatki, które ujarzmią problemy z głosem.

koszt. do 10 zł

Torebka

Kto choć raz widział logopedę/ logopedkę zmierzających do pracy ten pewnie zastanawiał się dlaczego ta osoba taszczy ze sobą kilka toreb. To codzienność logopedów. Pojemna torba na pomoce logopedyczne będzie prezentowym strzałem w 10.

koszt ok. 110 zł

Abonament w serwisie z pomocami logopedycznymi

Tona kserówek, kart pracy, wyciętych zalaminowanych obrazków. Skąd logopedzi biorą materiały na zajęcia? Często korzystają z propozycji, jakie oferują serwisy edukacyjne. Dobrym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby, która pracuje jako logopeda będzie wykupienie dostępu do jednego z polecanym portali lub zakup pomocy logopedycznych. Jednak wcześniej warto zapytać, czy osoba nie ma już abonamentu w danym serwisie.

POLECANE PORTALE:

  1. Zaklamerkowani
  2. Printoteka
  3. Superkid
  4. Baza terapi
  5. Qmam edu

Zapas rzepów samoprzylepnych i folii do laminowania

Zarówno samoprzylepne rzepy, jak i folie do laminowania są nierozłącznym elementem pracy logopedy. Pozwalają przygotować trwałe pomoce na zajęcia. Na pewno na twarzy obdarowanego logopedy pojawi się uśmiech, kiedy zobaczy taki prezent.

Koszt ok 10 zł rzepy / 20 zł blok folii do laminowania

Jesteś logopedką lub logopedą ? Jaki jest Twój wymarzony zawodowy prezent? Co mogłabyś/ mógłbyś dodać do powyższego poradnika? Chętnie poczytam Wasze pomysły na prezent dla logopedy.

Sprawdź nasze pozostałe wpisy

Oceń wpis

Kliknij w gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Prezent dla Logopedy