Moja historia

mgr Patrycja Cup

pedagog społeczno-opiekuńczy, pedagog specjalny- specjalista wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, terapeuta ręki oraz dyplomowany LOGOPEDA

Już od dziecka marzyłam o tym, aby w przyszłości zostać nauczycielką, jednocześnie bardzo podobała mi się praca lekarza. Pomaganie innym, kształcenie i wychowanie dzieci, było dla mnie wyznacznikiem, kierunkowskazem dalszej ścieżki edukacyjnej.

W 2010 roku podjęłam studia licencjackie na kierunku pedagogika społeczno-opiekuńcza, a następnie studia magisterskie z pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie. W czasie studiów aktywnie uczestniczyłam w praktykach zawodowych w różnych krakowskich ośrodkach, m. in. w poradni wczesnego wspomagania rozwoju dzieci, świetlicy socjoterapeutycznej, domu dziecka, czy też w bursie szkolnictwa ponadpodstawowego. Czas praktyk był dla mnie zawsze czasem owocnej nauki, podczas której zdobywałam wiedzę i umiejętności oraz poznawałam tajniki zawodu pedagoga. W 2015 roku ukończyłam studia i podjęłam pracę w jednym z krakowskich żłobków. Jednak wciąż czułam, że nie do końca realizuję się zawodowo, dlatego też zapisałam się na studia podyplomowe na kierunku Logopedia na Akademii Ignatianum w Krakowie, które to w 2018 roku ukończyłam z wyróżnieniem. Od tego czasu swoje działania zawodowe koncentruję na profilaktyce, diagnozie i terapii logopedycznej dzieci. W swojej pracy stosuję podejście indywidualne, dobieram metodę pracy do dziecka. Moje zajęcia zawsze są kreatywne, kolorowe, pełne dobrego humoru i pozytywnych emocji. Wyznaję zasadę, że dzieci uczą się przez zabawę, dlatego w terapii logopedycznej nie może jej zabraknąć.

Kocham swoją pracę, daje mi ona niezmiernie dużo satysfakcji, chociaż czasami zdarzają się trudne terapie, wciąż głęboko wierzę w to, że moje działania, choć w małym stopniu pomagają małym pacjentom i zmieniają ich życie na lepsze.